www.Ro1918.com
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

www.Ro1918.com

Eclipsa a trecut...scoate-ti ochelarii!
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Fara data-trimisa de la Bucuresti la Iasi

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 367
Data de inscriere : 22/02/2008

Fara data-trimisa de la Bucuresti la Iasi Empty
MesajSubiect: Fara data-trimisa de la Bucuresti la Iasi   Fara data-trimisa de la Bucuresti la Iasi Icon_minitimeMar Iun 03, 2008 9:12 pm

Momoți,

Scrisoarea de la 5 am primit-o în 7. Te rog să-mi spui dacă primești regulat scrisorile mele, căci și mie îmi vine ideea să le numerotez ca vestita femee din romanul francez. În scrisoarea de ieri, preocupat de gelozie, am uitat să-ți zic că tu ești Momoți a mea - numai a mea, că ești gingașă ca un crin și albă ca și el, dar nu așa de cuminte.
Titus îmi propune să-mi editez versurile și am și luat de la el volumul 1870-71 din “Convorbiri” unde stau “Venere și Madonă” și “Epigonii”. Vai Muți, ce greșeli de ritm și rimă, câte nonsensuri, ce cuvinte stranii! E oare cu putință a le mai corija, a face ceva din ele? Mai nu cred, dar în sfârșit să cercăm.
De-ai fi aici te-aș pupa! Dar așa să pup în vânt? Căci tu ești începutul și sfârșitul vieții mele, cu tine se-ncepe și se-nchee gândul meu, al

lui
Emin
Sus In jos
http://www.Ro1918.com
 
Fara data-trimisa de la Bucuresti la Iasi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Fara data...
» Fara data-Scrisa intr-o dimineata
» Fara data-scrisoare de curtoazie, la inceputurile relatiei
» Fara data-In perioada cand coordona 'Timpul"
» Bucuresti...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
www.Ro1918.com :: Dezbateri :: Coltul Eminescian-
Mergi direct la: